SaVe tilastot - SaVe II tilastot - SaVe Grandpas tilastot

Sairas Veto - Tilastot

Maratontilastot

SaVe I - SaVe II - SaVe Grandpas - Koko SaVe - 3-div - 4-div - 5-div - 6-div - Suomen Cup - M35

Kenttäpelaajat - Maalivahdit

NimiKOMSPP/ORM+-±±/O±VTHV%YVMYVSAVMAVSTVMVMTMTTMRLRLMJTMOAMJAMR2R5KRPRORTOREKVK
Miska Ikonen223691151222370.6428203234-31156-0.201593217847.48710106611100122114000001999-20002020-2021
Juho Helander11179136952311.2930269201681360.5097176558.997531221323000172415000002005-20062018-2019
Ilmari Norppa11186150742241.20115319220991630.6182257950.8167501281722310143040110012010-20112020-2021
Vesa Herranen12201125802051.0230335283521950.2795277954.06233115830110132115000002009-20102020-2021
Timo Javanainen17189801111911.013417712651990.5291178152.632227291033061917000002001-20022020-2021
Mika Ilmoniemi21342691211900.5620445350952350.401694113255.475325880031071210000001999-20002020-2021
Mikko Toiviainen913694941881.3840283189941360.6983124165.4812118462331091120000002006-20072020-2021
Lasse Mikkonen1115881901711.0818279238411580.2681185957.066037410003107139000002010-20112020-2021
Ville Henttonen18235116491650.7041130142-12101-0.12922112243.67110108100010010248101001999-20002020-2021
Tomi Karikoski11152110551651.092422622241300.0364147446.796001011311200163012000002010-20112020-2021
Petri Lehto1621695601550.72110168149191110.17103229152.85601901323000122050200001999-20002015-2016
Lauri Toiviainen451100421422.7841094366332.003251467.67221876327409152000002005-20062009-2010
Pekka Vihanto1318781601410.756621621421730.0177278348.4400176521310152333000002008-20092020-2021
Matti Kannala1724782551370.5582236221151270.121041812545.7671074800110101641000002004-20052020-2021
Toni Halonen812582521341.0726223162611250.4967164260.0541074900420151913000002007-20082014-2015
Mats Sarelin1114061661270.9137205162431070.4053167143.644115691000081216100002008-20092020-2021
Mika Aho610459531121.082420013763980.6449134253.404215770300081612000002015-20162020-2021
Jonne Loikkanen1216641691100.66521189721580.3674177549.733003850000091026000001999-20002013-2014
Oskar Saarno1117161471080.632822622601480.0072217848.224315551011071714000002007-20082020-2021
Harri-Pekka Pietikäinen98456481041.24147891-1347-0.283783948.84311496013202107000002003-20042012-2013
Mika Rautio7935543981.051419112467930.7254112864.057015010002008127000002007-20082020-2021
Antti Sauvola81064829770.7327177141361060.345694157.181203860000061111100002009-20102018-2019
Sture Gustafsson4495124751.53602381855.1320148511100583000001999-20002003-2004
Jarno Pasanen8933936750.81126889-2158-0.364264548.43000364000006106000002013-20142020-2021
Mika Pohjola6813540750.93161239924680.3537103451.9550130100000158000002015-20162020-2021
Arho Toikka3514223651.27240373170.182232646.1130041300000371000002007-20082009-2010
Santeri Manninen91352738650.4878220191291260.2358205750.43300247000001434200002008-20092020-2021
Erno Mäki5653625610.9469886820440.452673245.44301322000003717300102008-20092014-2015
Toni Penttinen4653029590.9146927616590.272873048.54210253020003413020002017-20182020-2021
Jyri Karjalainen7792830580.733296109-1370-0.193673650.00200283010003416000002014-20152020-2021
Tomi-Pekka Parkkinen3541443571.06161188137540.692652352.8051112100110118000002017-20182019-2020
Jaakko Niiles7783421550.71475881-2343-0.533084043.61200334011003721100002014-20152020-2021
Elias Tammela111521538530.3534286198881520.5879185557.91100141010001217000002010-20112020-2021
Timo Ratilainen111113120510.4622922-1317-0.7647105446.813002930011071011000001999-20002013-2014
Pepe Ojala6962125460.48351761724910.0439124546.94102161002103315100002008-20092020-2021
Antti Apilainen4752124450.60266771-439-0.102973943.31300202000003613000002007-20082010-2011
Markus Björkbacka81051529440.423414012515730.2157103859.02801131000001317000002003-20042011-2012
Janne Näätänen3362715421.17601152037.5400023332100333000002001-20022003-2004
Tommi Peltomo5532020400.7522261214170.822752155.74300163000004511000002003-20042008-2009
Matti Rantanen6722316390.54434251-938-0.242754041.0000023201100379101002013-20142020-2021
Ville Kankkunen8991920390.393118516124990.2450133657.15400141001002513100002009-20102016-2017
Janne Näränen660317380.6312912-39-0.333252357.5400027400000786000002001-20022007-2008
Ville Saloranta4551819370.67879763530.062762254.5130017101000464000002017-20182020-2021
Otto Laitinen7942610360.38381017-713-0.544693953.71100252100002414010001999-20002006-2007
Tomas Sandström5651714310.481202783047.7121015200000256000001999-20002003-2004
Oliver Colliander228246301.0710512922280.79154960.7001023401000575000002013-20142014-2015
Tomi Keskinen6711612280.39551269927710.383572954.20100161000002515100002011-20122016-2017
Joonas Koski220188261.308362115141.07721140.0011017000100144000002019-20202020-2021
Juha Mattinen10139521260.1914165177-12105-0.1155117343.502104000000037000002010-20112020-2021
Kai Ilmonen4431510250.58402221953.5211012200000132000002001-20022004-2005
Lauri Niilola1191015251.3216775126191.37120763.213009400100138000002009-20102009-2010
Antti Friman12144520250.1714150169-1984-0.2359117444.806005000000237000002005-20062019-2020
Aki Suittio239915240.624463313390.331981259.021007000000002000002015-20162016-2017
Sami Lensu4571013230.4050986929510.572552748.2330171000000215020002017-20182020-2021
Atte-Tapio Laine328175220.7910633231281.111531058.9100116000000135000002016-20172018-2019
Aki Sauvola337148220.5926475-1137-0.301851455.4210012200000151000002012-20132018-2019
Tommi Siro5601111220.37602333440.825108000000443000002000-20012004-2005
Ville Vastamäki238814220.5824824339381.032341165.821006000000232210002007-20082008-2009
Harri Jokinen6113319220.191019218751080.056873863.323001000000115000002006-20072011-2012
Mika Kupila325912210.84835278250.32136664.011008010000024000002013-20142016-2017
Roope Kurvinen447911200.43223053-2329-0.791632837.200007000220136010002009-20102012-2013
Okko Vainonen678416200.26204255-1343-0.303453946.8100031000001310000002010-20112015-2016
Veikko Lehtonen323136190.83631247230.30153571.7011012000000333000002015-20162017-2018
Harri Heinonen115316191.270071750.012002200000000000002015-20162015-2016
Jussi Pellikka230413170.5719473710300.331731061.703004100000117100002007-20082008-2009
Tuomas Lehtimäki341106160.394876819410.462551167.122008100000032000002007-20082009-2010
Harri Ponkilainen11497161.1418060842.901007200220119000002004-20052004-2005
Juho Haapala43288160.50201241643.801008100000001000001999-20002002-2003
Markku Malmberg352610160.31171158728520.542272349.010005000000116100002016-20172018-2019
Toni Turunen562511160.26163653-1735-0.492453342.701005100000118000002014-20152019-2020
Heikki Vento331114150.4814553223300.771701454.8000011000000137000002011-20122013-2014
Jari Hietanen29114151.6710061272.2100010000000225000001999-20002000-2001
Pirkka Lind33178150.4812712942311.35211969.412006000000236000002010-20112012-2013
Lassi Suvilaakso34069150.38632302240.081632143.811005000000013000002010-20112012-2013
Janne Koramo22386140.61426206120.501121052.220006100000002000002008-20092009-2010
Teemu Rantanen21686140.881815141100.10401225.001008000000124010002019-20202020-2021
Chau Lam22477140.58433312130.151111247.900007000000222000002008-20092009-2010
Joose Tolonen116112130.8110261313160.81111471.9110010300000245000002008-20092008-2009
Paavo Huotari217103130.761326818141.29110664.710009101000114100002018-20192020-2021
Joonas Jussila21494130.937073441.0061746.4400153100005510221002010-20112011-2012
Viljami Nykänen32285130.59392225-318-0.17721336.4000082001001117100002015-20162020-2021
Antti Salmela21884120.674054938.930005100000122000002007-20082008-2009
Eeli-Olli Laine1866121.502156981.1360275.000006000000021000002018-20192018-2019
Tommi Salonen886210120.1481211160.173884048.801002000000004000002000-20012007-2008
Jyrki Aalto22365110.48140122956.500006100000127000002014-20152015-2016
Ville Vanhatalo33856110.2918624418320.561851553.902104001000009000002015-20162020-2021
Santeri Oksanen12056110.551239318200.40711237.512004000000136000002017-20182017-2018
Kaarlo Vakkilainen22929110.3810564610290.34194672.401002000000015000002006-20072007-2008
Joonas Helander65664100.1820655312360.332642650.0001051000002210000002014-20152019-2020
Jere Laukkanen33546100.291438380230.001251841.424002000000017000002009-20102011-2012
Tuukka Terho22946100.34601321448.300004000000223000002014-20152015-2016
Mikko Aho2104590.9014030730.011003100000227000002000-20012001-2002
Arttu Niiles1113690.82018171110.0920918.200003000000010000002019-20202019-2020
Paavo Viittala1123690.752062458.301003000000011000002007-20082007-2008
Jani Sinkkonen2322790.28201611551.601012000000001000002003-20042004-2005
Juhani Hytönen187181.006071093.800007100000003000001999-20001999-2000
Ville Hernesmaa2184480.4422326-312-0.25521133.300004000000001000002019-20202020-2021
Janne Wehman2282680.294562630142.141121542.900002000000002000002008-20092009-2010
Miikka Pekkala2172570.411325223110.27511132.400002000000004100002019-20202020-2021
Antti Suojalehto1121670.5801932-1312-1.0840833.300001100000000000002009-20102009-2010
Juha Uusikartano1162460.38426179160.5683559.401002100000002000002014-20152014-2015
Christian Lepomäki162461.000020433.300002000100000000002020-20212020-2021
Tommi Rämä1151560.40224186150.4081656.701001000000001000002011-20122011-2012
Timo Myyryläinen134151.670012066.700103000000000000001999-20001999-2000
Mikko Grönlund193250.562050455.600003000000001000002015-20162015-2016
Samu Puhakka8911450.0512104977620.114184249.500001000000006000002013-20142020-2021
Jarkko Mattila1131450.386052646.201001000000003000002001-20022001-2002
Petri Heikkilä154040.802103751.4031170.000004100000001000002008-20092008-2009
Jesse Rantanen143141.000020250.000003101000000000002020-20212020-2021
Jukka Rakkola3250440.16426260250.00124956.000000000000002000002009-20102011-2012
Arto Ovaskainen1160440.252082656.300000000000001000002001-20022001-2002
Sami Leinikka283030.384106450.8030537.500003000000002000002019-20202020-2021
Joni Hack123031.502010150.000002000110011000002020-20212020-2021
Aku Korhonen162130.5025010516.700002000000010101002010-20112010-2011
Petri Vähäsarja141230.75239-64-1.500040.001001000000011000002009-20102009-2010
Jone Kotilainen-Eriksson260330.50098160.1721341.700000000000000000002017-20182018-2019
Jani Kiuru160330.502030350.000000000000001000002007-20082007-2008
Santeri Savolainen192020.220818-109-1.1102711.100002000000000000002009-20102009-2010
Veli-Matti Heikkilä151120.40242250.4040180.010000000000111000002007-20082007-2008
Mikael Kroneld3201120.100721-1410-1.40711237.510000000000000000002009-20102011-2012
Ville Pöntinen121121.00000020.000001000000110000002020-20212020-2021
Joni Forsström150220.40224-25-0.4011330.001000000000001000002013-20142013-2014
Kenneth Ståhls1120220.172072366.701000000000001000002005-20062005-2006
Anssi Mulari161010.170911-26-0.3321341.700001000000000000002016-20172016-2017
Tuomo Poola121010.50257-22-1.000020.000001000000001000002016-20172016-2017
Sami Rantanen2121010.082321-188-2.2510118.300001000000001000002019-20202020-2021
Risto Anttila120110.50012-12-0.5010150.001000000000000000002011-20122011-2012
Sampo Forssen120110.500011075.000000000000000000001999-20001999-2000
Kimmo Karvinen160110.170040266.700000000000000000002007-20082007-2008
Heikki Saastamoinen160110.170020433.300000000000000000002008-20092008-2009
Jari Kiuru130110.330010233.300000000000000000002020-20212020-2021
Tommi Salokangas110000.00240414.00100100.000000000000001000002018-20192018-2019
Teemu Autio110000.00031212.00100100.000000000000000000002007-20082007-2008
Juhana Pulkkanen170000.0001010070.0022342.900000000000000000002013-20142013-2014
Antti Annala120000.00023-12-0.5001125.000000000000000000002015-20162015-2016
Jani Keinänen150000.00235-24-0.5010420.000000000000001000002013-20142013-2014
Juha Erälaukko130000.00002-22-1.0010233.300000000000000000002013-20142013-2014
Seppo Kukkonen120000.000011075.000000000000000000001999-20001999-2000
Matti Savolainen120000.000001125.000000000000000000002001-20022001-2002
Mikko Aula120000.000010150.000000000000000000002020-20212020-2021
Mika Turunen110000.002001050.000000000000001000001999-20001999-2000
Matias Häkkänen120000.00200020.000000000000001000002010-20112010-2011

K = Kaudet, O = Ottelut, M = Maalit, S = Syötöt, P = Pisteet, P/O = Pisteet/ottelu, RM = Rangaistusminuutit, + = Pluspisteet, - = Miinuspisteet, ± = Plus- ja miinuspisteiden erotus, O± = Ottelut, joissa plus- ja miinuspisteet tilastoitu, ±/O± = Keskim. plus- ja miinuspisteet otteluissa, joissa ko. pisteet tilastoitu, V = Voitot, T = Tasapelit, H = Häviöt, V% = Voitto-%, YVM = Ylivoimamaalit, YVS = Ylivoimasyötöt, AVM = Alivoimamaalit, AVS = Alivoimasyötöt, TVM = Tasavoimamaalit, VM = Voittomaalit, TM = Tasoitusmaalit, TTM = Tyhjään maaliin tehdyt maalit, RL = Rangaistuslaukaukset, RLM = Rangaistuslaukausmaalit, JTM = Jatkoaikamaalit, OAM = Ottelun avausmaalit, JAM = Joukkueen avausmaalit, R2 = 2 minuutin rangaistukset, R5 = 5 minuutin rangaistukset, KR = Käytösrangaistukset, PR = Pelirangaistukset, OR = Ottelurangaistukset, TOR = Törkeät ottelurangaistukset, EK = Ensimmäinen kausi, VK = Viimeinen kausi

Maalivahdit

NimiKOVTHV%PMPM/ONPRLTRLJPTMJIMSAORMR2R5KRPRORTOREKVK
Niko Söderholm1113769145455.55694.1551610109413721000001999-20002011-2012
Krister Talvinen1111753115350.05234.474342310121117205010002010-20112020-2021
Timo Wikström7793473847.53294.162844327942000002011-20122017-2018
Jarno Kylander5592093041.53085.220863315900000002007-20082013-2014
Panu Könni5381871356.61353.554521213621000002014-20152018-2019
Pekko Summanen530192966.71153.830531112900000002015-20162020-2021
Teemu Miettinen41691659.4553.443112101621000002011-20122020-2021
Tommi Salokangas333742227.31705.150303213300000002017-20182019-2020
Harri-Pekka Pietikäinen322131861.4733.320003012100000002003-20042006-2007
Oskar Saarno3820625.0486.00000200800000002012-20132020-2021
Jani Riikonen2381622044.72296.030622003800000002008-20092009-2010
Teemu Autio221124566.7502.382000112042000002007-20082008-2009
Toni Anttonen21891852.8693.830211001842000002009-20102010-2011
Tero Alitalo2511330.0367.20000100500000002016-20172020-2021
Jani Kiuru1932444.4717.89010021900000002007-20082007-2008
Petri Hänninen1860275.0232.88011000800000002014-20152014-2015
Sture Gustafsson1210150.063.00000100200000002002-20032002-2003
Markus Hillberg1210150.073.50000000200000002015-20162015-2016
Paavo Viittala120020.0189.00000000200000002007-20082007-2008
Ville Henttonen11100100.000.00000000100000002003-20042003-2004
Antti Sauvola110010.022.00010000000000002012-20132012-2013

K = Kaudet, O = Ottelut, V = Voitot, T = Tasapelit, H = Häviöt, V% = Voitto-%, PM = Päästetyt maalit, PM/O = Päästetyt maalit/ottelu, NP = Nollapelit, RL = Rangaistuslaukaukset, TRL = Torjutut rangaistuslaukaukset, JPTM = Joukkueen päästämät maalit, kun ollut pois maalilta, JIM = Joukkueen tekemät maalit, kun ollut pois maalilta, S = Syötöt, AO = Aloitetut ottelut, RM = Rangaistusminuutit, R2 = 2 minuutin rangaistukset, R5 = 5 minuutin rangaistukset, KR = Käytösrangaistukset, PR = Pelirangaistukset, OR = Ottelurangaistukset, TOR = Törkeät ottelurangaistukset, EK = Ensimmäinen kausi, VK = Viimeinen kausi